whitegames

małymi literami???


Link Komentuj (1)

Jakiś czas temu wpadła mi w oko okładka pewnego filmu snowboardowego. W centralnej części zdjęcie faceta tonącego w ogromie śniegu, nad nim widnieje tytuł: Aesthetica, a poniżej wymienionych zostało kilku riderów. I tu pojawiło się moje zdziwienie i zakłopotanie. Wśród wymienionych tłustym drukiem widnieje kilku wyjadaczy, tak jak to powinno być w każdej pozycji tego typu, ale... 


Moją krzywą minę wywołała osoba wymieniona malutkim druczkiem poniżej:


Xavier DELERUE


Jak to? Rider tej klasy wymieniany maluczkimi literami koło jakiś świeżaków?


Facet który jest w światowej czołówce crossowej (mistrz świta w 2003 i 2007, zwycięzca kilku X-games), jeden z najlepszych freeriderów, który rozwalił w tym roku wszystkich na Freeride Word Tour i małą czcionką?


Może trochę mnie poniosło, ale lubię tego kolesia.


 


Okładka ta nie dawała mi spokoju przez jakiś czas. W sumie mówi sporo, bo pokazuje jak ciężko przedostać się do mediów uprawiając trudny, małomedialny, trudnosprzedawalny styl jazdy – freeride, czy boardrecross. W świadomości zostają tylko giganci - Jeremy Jones, Victoria Jealous albo freeridowcy wywodzący się z freestylu i łączący duże góry z karkołomnymi skokami - Gigi Ruef, Nico Mueller, Wolle Nyvelt, czy Travis Rice.


A może to kwestia nieobrotnego sponsora? Xevier przez długi czas jeździł dla firmy „D”, która do snowbaordowych potentatów nie należy, dopiero od niedawna przejęła go spora firma „R” i zaczyna robić szum wokół niego. Podobna sytuacja jest z innym riderem, którego cenię - Joneven Moore. Jeździ dla firmy „R” (innej niż ta powyżej), która kładzie większy nacisk na freestyle i chyba nie za bardzo kwapi się do pomocy finansowej (co dobrze pokazane jest w filmie Lines).


Trochę się rozpisałem, więc żeby nie nudzić dalej, polecam filmiki, gdzie zobaczyć można co potrafi pan XAVIER DELERUE (z dużej!)


  

*


 Archiwum

Zaległości
AK podsumowanie
AK
Bajkowa jazda dowolna
Stubai
Chore - chorsze - najchorsze
Piatka
Rumunia
Wiosna
Grofa
Secret spot
Gastein
La Plagne
w poszukiwaniu sniegu
That's it That's all
Apocalypse Snow 1983
Moj pierwszy raz
Google Earth
***
malymi literami???
big air, big plum
Surfwise
W jak Wpis
Straszny diabel w glowie
Majowka
The Day
Ukrainskie backcountry

Linki

hardkor nie disko
trzymetrypuchu
king of the game
freeride world tour

O mnie

Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl