whitegames

Straszny diabeł w głowie


Link Komentuj (0)

Podczas wszystkich wycieczek w okolice Kopy mój wzrok zawsze padał na zachodni stok Czuby. Czy da się tam zjechać? Gdzie uciekać, jeśli coś zleci z góry? Czy lepsza będzie opcja zjazdu ze szczytu, czy spod skał niżej? Najbardziej obawiałem się tego, że stok układa się w lejek a nie rozszerza się ku podstawie. Taki układ oznacza, że wszystkie lawiny i zsuwy walą zawsze w jedno, wąskie miejsce. Aby zmniejszyć ryzyko trzeba przejechać tą część na duużej prędkości. Często sama myśl o tym zjeździe powodowała duży niepokój w mojej głowie.
Podczas ostatniego w tym sezonie wypadu w Tatry postanowiliśmy z Vasylem spróbować. Po długich dyskusjach i sporych wątpliwościach na szczycie odprawiliśmy Kubę i Promila, którzy zjechali do Świńskiego a my ruszyliśmy na „nasz stok”. Lekkie podcięcie śniegu na początek, by upewnić się jak trzyma i jazda w dół.


Początek jazdy bardzo przyjemny, fajny kat, mocny śnieg, nie taki diabeł straszny…


Przy wjeździe do „lejka” wpadliśmy w niewidoczne wcześniej rynny po zsuwach i tu zaczęła się walka i katorga. Zero płynności, mała prędkość i przebijanie się z jednego dołu do drugiego. Nigdy nie spotkałem się z tak głębokimi śnieżnymi żlebami (dochodzącymi do jednego metra). Zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się tam bobsleje a nie deski.Cały ten dzień obfitował w przeróżne atrakcje, jak choćby widok uciekającej w dół stoku deski Promila (!), akcja ratunkowa kobiety, która spędziła dwa dni w śniegu pod Czubą, bliskie spotkanie z parkowcem, który był świadkiem wszystkich naszych poczynań, czy super zabawa na 3 metrowym naturalnym quarter pipie.


 


W następnym odcinku odwiedzimy dawnego znajomego - Wołowiec.


 


*Archiwum

Zaległości
AK podsumowanie
AK
Bajkowa jazda dowolna
Stubai
Chore - chorsze - najchorsze
Piatka
Rumunia
Wiosna
Grofa
Secret spot
Gastein
La Plagne
w poszukiwaniu sniegu
That's it That's all
Apocalypse Snow 1983
Moj pierwszy raz
Google Earth
***
malymi literami???
big air, big plum
Surfwise
W jak Wpis
Straszny diabel w glowie
Majowka
The Day
Ukrainskie backcountry

Linki

hardkor nie disko
trzymetrypuchu
king of the game
freeride world tour

O mnie

Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl